ogrody trójmiasto
oświetlenie ogrodu

oświetlenie ogrodu

Oświetlenie ogrodu jest potrzebne!

Dzięki oświetleniu spędzisz więcej czasu na zewnątrz, ciesząc się urokiem letnich wieczorów. pozwoli dłużej podziwiać jego piękno, gdy będziesz wewnątrz, o każdej porze roku. Poczujesz się bezpieczniej, a ogród stanie się integralną częścią Twojego domu. Oświetlenie ułatwi wjazd samochodu, zobaczysz ścieżkę prowadzącą do drzwi. Właściwe oświetlenie w ogrodzie sprawi, że dłużej cieszyć się będziesz ogrodem oraz tarasem. Dowiedz się więc, co powinieneś wiedzieć przed zakupem oświetlenia ogrodowego?

System 12 oraz 230 woltów

Na rynku dostępne są systemy oświetlenia ogrodowego zasilane napięciem zarówno 12 V, jak i 230 V. Do instalacji systemu zasilanego napięciem 230 V musisz skorzystać z usług elektryka, posiadającego niezbędne uprawnienia. Niskonapięciowy system oświetleniowy inlite zasilany jest napięciem 12 V. Możesz zainstalować go sam lub poprosić o to instalatora. Przewody niskiego napięcia pozostają bezpieczne, nawet jeśli ulegną uszkodzeniu. Nie muszą być umieszczane 60 cm pod poziomem gruntu. jak instalacje 230 V. Przewody niskiego napięcia mogą być umieszczone bezpośrednio pod kostką brukową czy płytami chodnikowymi albo przysypane na korą lub kamieniem. To bardzo istotne, jeśli w ogrodzie bawią się dzieci lub zwierzęta zaczynają rozkopywać rabaty. Dalsze części ogrodu także mogą być oświetlone. Do przedłużenia instalacji dostępny jest odpowiedni przewód niskiego napięcia.

Koszt oświetlenia ogrodowego w technologii LED

W ostatnich latach w dziedzinie technologii LED nastąpił olbrzymi rozwój. W przypadku Oświetlenia ogrodowego jest to najbardziej efektywne oraz energooszczędne rozwiązanie. Cena jego zakupu jest nieco wyższa od oświetlenia „klasycznego'. Niższy jest jednak koszt jego montażu oraz eksploatacji. W zdecydowanej większości wypadków zewnętrzne oświetlenie LED jest najbardziej ekonomiczne. Oświetlenie LED zużywa mniej energii, niż tradycyjne lampy. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na transformator niskonapięciowe instalacje. Rachunki za energię elektryczną będą także niższe. Żywotność systemu 12 V jest wielokrotnie większa. Nie będziesz marnować czasu i pieniędzy na wymianę elementów tego systemu.

usługi ogrodnicze

Kompleksowo realizujemy inwestycje – projekt, budowa ogrodu, pielęgnacja ogrodów, nawadnianie ogrodu. Swoją ofertę kierujemy do klientów zarówno indywidualnych chcących powierzyć zagospodarowanie terenu wokół domu profesjonalistom jak i klientów instytucjonalnych: deweloperów obiektów mieszkalno - usługowych, administratorów nieruchomości komercyjnych.

Każdą pracę wykonujemy tak, aby była Naszą wizytówką na przyszłość.

Oferta

Dlaczego akurat my?

Jesteśmy doświadczonym zespołem wykwalifikowanych ogrodników, dysponujemy nowoczesnym sprzętem co w połączeniu z wiedzą składa się na doskonałą jakość świadczonych usług.

Specjalizujemy się w zakresie automatycznych systemów nawadniania, projektowania i aranżacji ogrodów, pielęgnacji zieleni. Umiejętnie łączymy nowatorskie pomysły z praktycznymi rozwiązaniami, aby Państwa ogrody były nie tylko piękne, ale również funkcjonalne. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie uwzględniając upodobania i potrzeby. Nasze projekty są dostosowane do architektury domu, ukształtowania terenu, klimatu jaki panuje na danym obszarze, a także do warunków glebowych.

Każdą pracę wykonujemy tak, aby była Naszą wizytówką na przyszłość.

Realizacje

Certyfikaty

Kontakt

GARDEN DECOR

Profesjonalne usługi ogrodnicze


www.garden-decor.pl

inż. ogrodnictwa Piotr Biadasz
+48 604 085 746

inż. ogrodnictwa Dominik Sierski
+48 507 937 983

Obszar działania Naszej firmy:
Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice
Ogrody Trójmiasto

Masz pytanie? Napisz do nas...